لوگوی سایت پاپی کافه
0
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

مضرات قهوه برای مردان

مضرات قهوه برای مردان
3.4/5 - (9 امتیاز)

همان طور که همه شما پاپی کافی ها، می دانید؛ ما همیشه گفتیم که فواید و خواص قهوه از مضرات آن کمتر است.
در این مقاله می خواهیم به مضرات قهوه برای مردان اشاره کنیم و این مسئله را باز کنیم تا بیشتر در این باره آگاه شویم و اطلاعات کسب کنیم.

برای دانستن اطلاعات بیشتر درباره باریستا و قهوه، می توانید به صفحه آموزش باریستا رجوع کنید.

 

مضرات قهوه در آقایان

 

مضرات قهوه در آقایان

 

می دانیم که قهوه‌ یکی از مهم ترين نوشیدنی ها بعد از آب و چایی محسوب می شود که تقربیا تمام مردم دنیا صبح خود را با خوردن یکی از این سه نوشیدنی آغاز می کنند.
به ندرت پیش می آید که قهوه‌ ضرری برای افراد داشته باشد و عموما برای اکثر انسان ها بی خطر و بدون عوارض است؛ مگر اینکه از قوانین خوردن آن تخطی شود، یعنی دوز مصرف آن، به دلیل وجود کافئین موجود در آن بالا برود.

چرا که برخی افراد با توجه به ژن های متفاوتی که دارند، ممکن است بدنشان نسبت به مصرف بیش از حد کافئین، علائم نشان دهد و واکنش های خطر ناکی داشته باشد که به سلامتی فرد آسیب رساننده است.
گاهی ممکن است خوردن بیش از حد قهوه در روز برای افرادی که بدن خود را به نوشیدن این نوع از قهوه عادت نداده اند، نیز عوارض منفی بجای بگذارد که در ادامه با توضیح جامع تری این موضوع مضرات قهوه برای مردان را به شما توضیح می دهیم.
ما را تا انتها همراهی کنید.

 

15مضرات قهوه برای مردان که باید بدانید

 

15ضرر قهوه برای مردان که باید بدانید

 

در ادامه 15 ضرر را به شما گوش زد خواهیم کرد، که ممکن است فقط برای مردان به تنهایی هم نباشد و شامل همه افراد شود و از شما می خواهیم که اگر واجد این شرایط هستید، از مصرف بیش از حد قهوه در روز تخطی نکنید تا دچار مشکل نشوید.

آموزش کافیشاپ میتواند برای علاقه مندان و افراد شاغل در قهوه فروشی یا کافیاپ ها بسیار مفید باشد، اموزش کافیشاپ میتواند در نوع ارائه خدمات و سرو استاندارد منو برای مشتری کمک کند.

ناباروری در مردان

 

ناباروری در مردان و قهوه

 

مطالعات حاکی از آن است که مصرف روزانه بیش از 3 فنجان از قهوه، می تواند باعث شود که قدرت باروری در مردان کاهش پیدا کند.
با زیاد وارد شدن کافئین به بدن این احتمال می رود که آن ها سبب شوند به اسپرم ها در مردان آسیب برسد و دچار ناباروری شوند.
پس می توان نتیجه گرفت که مصرف زیاد قهوه در مردان باعث می شود که اسپرم سالم کمتر تولید شود و قوای فرزند آوری در آنان کم شود.
البته باز هم می گوییم که میزان کافئین مصرفی در این افراد آزمایش شده، بسیار بالا بوده و با خوردن یک الی دو فنجان از قهوه در روز این اتفاق نخواهد افتاد.

 

افزایش اضطراب و استرس

 

یکی از مضرات قهوه برای مردان و هم چنین زنان می توانیم به افزايش استرس و اضطراب اشاره کنیم. در رابطه قهوه با استرس و اضطراب، باید بگوییم به دلیل اینکه درون قهوه، مواد مختلفی وجود دارده یکی از آن ها همان کافئین است، این ماده سطوح هوشیاری و انرژی بدن را بالا برده و با ترشح هورمونی به نام آدنوزین، باعث می شود احساس خستگی و خواب آلودگی از بین برود.
این ماده محرک درون قهوه ممکن است هورمون های استرس زا نیز ترشح کند که کورتیزول را در بدن افزایش داده و به صورت نا آگاهانه باعث افزایش استرس در بدن می شود.
پس بهتر است با مدیریت کردن میزان مصرف این نوشیدنی در طول روز، به افزایش آرامش در بدن خود کمک کنیم و یا قهوه را کمی رقیق تر بنوشیم.

 

اعتیاد آور

 

یکی از بدی های استفاده بصورت دائم از قهوه این است که بعد از مدتی دیگر نمی توان روز خود را بدون خوردن قهوه شروع کرد.
باید بدانیم درگیر این چرخه شدن و مصرف بالای آن، اصلا برای سلامتی خوب نبوده و توصیه نمی شود.
کافئین، مانند یک ماده مخدر عمل می کند و اعتیاد می آورد. از طرفی ننوشیدن آن، برای کسی که مصرف زیادی داشته هم توصیه نمی شود، اما محدود کردن میزان مصرف آن می توان اعتیاد به قهوه را به مرور از بین ببرد.

 

بروز اختلالات در خواب

 

میدانید که خوردن قهوه باعث می شود که انسان احساس خستگی و خواب آلودگی کمتری داشته باشد.
همین قضیه باعث می شود که اگر قهوه در شب مصرف شود، فرد از خواب به موقع خود باز بماند و خواب کافی در
زمان مناسب به بدنش نرسد، پس باید در به موقع مصرف کردن قهوه، دقت لازم را داشته باشیم.

 

پوکی استخوان

 

اگر قهوه زیاد مصرف شود، باعث می شود کلسیم به میزان بالایی به همراه ادرار، از بدن دفع شود.
با دفع کلسیم از بدن، فرد دچار پوکی استخوان می شود.
پس باید به قصیه دقت لازم را داشته باشیم یا حداقل زمانی که مقدار زیادی از قهوه را مصرف می کنیم، کلسیم بیشتری را به بدن خود دعوت کنیم.

 

مشکلات گوارشی

 

همان طور که مصرف قهوه در هضم زود هنگام وعده های غذایی کمک کننده است، مصرف بالای قهوه نیز باعث می شود که مدفوع به صورت اسهال باشد و مشکلاتی از این قبیل را به وجود آورد.

 

افزایش فشار خون، افزایش ضربان قلب

 

یکی از مشکلات، مضرات قهوه برای مردان و نیز زنان و سوالات رایج که در جامعه وجود دارد این است که اگر فردی دچار فشار خون بالا باشد، می تواند قهوه را میل کند؟
در جواب باید بگوییم قهوه مواد محرک زیادی دارد که فقط در صورت مصرف زیاد و بالای آن، ممکن است افرادی که تازه شروع به مصرف می کنند یا دچار بیماری فشار خون هستند را به مشکل بیندازد و باعث شود ضربان قلب در آن ها افزایش یابد و یا با افزایش ناگهانی فشار خون مواجه شوند.
این مورد در افراد سالم کمتر دیده می شود و این بالا رفتن فشار خون معمولا زود گذر است و برای افرادی که سالهاست قهوه را به صورت محدود و روزانه به میزان کم مصرف می کنند، بندرت پیش می آید یا ممکن است اصلا پیش نیاید.

 

مشکلات در ادرار و تکرر ادراری

 

قهوه با تحریک کردن مثانه، باعث می شود ادرار بیشتری تولید شود، پس برای داشتن یک رژیم غذایی منظم می بایست میزان مصرف آب خود را در طول روز بیشتر کنیم تا جایگزین آب دفع شده از بدنمان شود.
بنابراین یکی دیگر از مضرات قهوه و کافئین موجود در آن، همین ادرار آوری آن است.

 

مرگ زود هنگام

 

همان طور که از ابتدا هم اشاره کردیم مضرات قهوه برای مردان زیاد نیست و تنها در صورتی اتفاق می افتد که مصرف آن را بیش از حد زیاد کنیم و
مطالعات نشان داده است که مصرف به اندازه قهوه نه تنها باعث بهبود برخی بیماری ها می شود، بلکه از مرگ زود هنگام هم جلو گیری می کند.

 

 

مختل کردن جذب آهن در بدن

 

اگر شما هم فردی هستید که در بدنتان احساس کم خونی دارید، مصرف قهوه را کاهش دهید.
چرا که کافئین مقداری از آهن موجود در بدنتان را از بین می برد و هر چه مقدار غلظت آن بیشتر باشد، خاصیت جذب آهن، بیشتر کاسته می شود.

 

سو هاضمه، رفلاکس معده

 

در ادامه مطلب بگوییم که چه ارتباطی میان سوءهاضمه و ناراحتی و مشکلات معده با قهوه وجود دارد.

در جواب باز هم به وجود کافئین موجود در قهوه اشاره می کنیم. این ماده باعث افزایش تولید اسید در معده شده و ملاتی را به وجود می آورد.

 

ابتلا به نقرس

 

مصرف زیاد قهوه باعث جذب برخی از مواد مغزی موجود در بدن شده و مشکلاتی را بوجود می آورد که مانع ایمن کردن بدن می شود.

سردرد

 

همان طور که قهوه‌ می تواند سردرد را کاهش دهد، مصرف زیاد آن نیز می تواند دلیل بوجود آمدن سر درد شود.

 

نوشیدن قهوه و مشکلات جنسی در مردان

 

نوشیدن قهوه و مشکلات جنسی در مردان

 

باید گفت تمام شایعات مربوط به مضرات قهوه برای مردان و  سرطان در آن ها را دور بیاندازید و بدانید قهوه نوشیدن شما را از خطر ابتلا به سرطان پروستات دور می کند.
حتی می توان گفت که نوشیدن یک الی دو فنجان از قهوه در طول روز به ناتوانی های جسمی و هم چنین جنسی آقایان نیز کمک می کند. در واقع نمی توان یک دلیل و یک رابطه درست علت و معلولی میان نوشیدن آن و سلامتی در نظر گرفت اما بسیار دیده شده و تجربه آن را ثابت کرده است.
در مورد مردانی که دچار اختلال نعوظ هستند، نیز نشان داده است آن هایی که مصرف کافئین متعادل دارند، به نسبت آن ها که اصلا مصرف کافئین ندارند کمتر دیده می شود و توصیه می شود که مردان برای حفظ نیرو و قوای جنسی خود کمی از کافئین در طول روز استفاده کنند.

جالب است در این خصوص، یک تجربه جالب را با شما در میان بگذاریم و آن تجربه این است که در حدود سال 2015میلادی،چند هزار مرد مورد آزمایش قرار گرفته بودند تا نقش کافئین در اختلالات جنسی آنان بررسی شود. از آن ها درباره عادات غذایی و برنامه خوراکی آن ها در طول روز سوال شد و محققان متوجه این قضیه شدند کسانی که در برنامه غذایی خود قهوه و کافئین مصرف می کنند، کمتر به این مشکل دچار هستند.

باید توجه داشت که این تنها یک نظریه است و از لحاظ علمی کاملا ثابت شده نیست. چرا که همیشه یک خطر به نام اعتیاد وجود دارد که مصرف کنندگان قهوه را تهدید می کند و همین قضیه ممکن است باعث بروز مشکلات دیگری شود چرا که زیاد مصرف کردن کافئین بسیار خطر ناک است و مشکلات دیگری را به همراه اثرات منفی و مخرب می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare